fbpx

Zabieg relaksacyjny

W dzisiejszych czasach większość z nas  doświadcza szybkiego tempa życia. Taki niesamowity stres, ogromna liczba bodźców oraz informacji z zewnątrz powoduje niestabilność emocjonalną i wzmożone napięcie psychiczne. Po jakimś czasie pojawia się również napięcie mięśniowe. W takiej sytuacji wszyscy odczuwamy naturalną, silną  potrzebę odpoczynku i relaksu. Jedną z wielu form relaksu jest masaż.

Już z samej definicji masaż relaksacyjny służy zmniejszeniu napięć tkanek ciała. Celem masażu relaksacyjnego jest całkowite zniesienie napięcia nerwowo-mięśniowego oraz psychicznego. Ma on również zbawienny wpływ na skórę, mięśnie, układ krążenia oraz układ  nerwowy– dzięki niemu lepiej panujemy nad stresem, zmniejszamy mimowolnie napięcie mięśniowe, poprawiamy krążenie krwi, ale również błogi stan odprężenia  pomaga zwalczyć bezsenność. Masaż relaksacyjny od swojego zarania doskonale współgra ze sztuką aromaterapii. Świece, pachnące kadzidełka, muzyka i olejki dopełniają efekt magicznego rozluźnienia.

W gabinecie proponujemy:

  • Masaż relaksacyjny całego ciała. Przy tym masażu kładziemy się na kozetkę i mamy ok 10min na odprężenie, na relaks, którego nie możemy zapewnić sobie w ciągu dnia bo ciągle gdzieś pędzimy. Wchodzimy w stan odprężenia, wyciszamy się i uspakajamy nasze myśli. Po tym czasie  rozpoczynamy rytuał masażu poczynając od pleców poprzez nogi, barki, ręce i część przednią ciała tj. nogi, brzuch i klatkę piersiową. Cały zabieg trwa około 1 godzinę.