fbpx

Zabieg leczniczy

Zabieg leczniczy ma na celu zmniejszenie lub całkowite zniesienie dolegliwości bólowych. Terapeuta, po przeprowadzonym wywiadzie, dostosowuje i proponuje pacjentowi odpowiedni zabieg. Każdy pierwszy zabieg leczniczy jest poprzedzony wywiadem i szczegółową diagnostyką

Badanie i konsultacja (1 wizyta) – 180 zł  (60 minut)

W naszej klinice proponujemy zabiegi lecznicze takie jak:

 • Terapia manualna wg. metody Kaltenborn – Evjenth polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. Pierwszą częścią badania jest zazwyczaj dokładny wywiad. Następnie dokonuje się badania jakości ruchu, jego zakresów, biomechaniki oraz innych czynników (np. bolesności). Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów (odblokowanie stawów), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych. Terapia manualna jest często błędnie utożsamiana z kręgarstwem, które w przeciwieństwie do terapii manualnej nie posiada żadnych podstaw w źródłach wiedzy medycznej. Terapia manualna należy do dziedziny fizjoterapii i jest poparta badaniami naukowymi.

Terapia manualna – 150 zł   (do 45 minut)

 • Masaż leczniczy wykonujemy jako profilaktykę po terapii manualnej by nie dopuścić do skrócenia mięśni czy więzadeł. Jeśli ból ustępuje po terapii manualnej możemy profilaktycznie skorzystać z masażu leczniczego przynajmniej raz w miesiącu by nie dopuść do nawrotu dolegliwości bólowych.

Masaż leczniczy – 120 zł   (do 45 minut)

 • Terapia wg. metody PNF polega na Prioprioreceptywnym Pobudzaniu Nerwowo-Mięśniowym. Jest to terapia, którą stosujemy przeważnie przy zaburzeniach neurologicznych, m.in. u pacjentów po udarach, po różnego rodzaju zabiegach, po których powstała dysfunkcja neurologiczna czy u Pacjentów, którzy borykali się przez dłuższy czas z bólem i ich wzorzec ruchowy został zaburzony.

 • Terapia wg. metody McKenziego to metoda lecznicza zespołów bólowych kręgosłupa. W pierwszej kolejności przeprowadza się szczegółowy wywiad w oparciu o opracowany przez McKenziego specjalny protokół diagnostyczny. Następnie przeprowadza się testy ruchowe, które pomagają zdiagnozować skąd wywodzi się ból. Dokładny obraz choroby pozwala odpowiednio dostosować leczniczy dla kręgosłupa kierunek ruchu. Ćwiczenia zastosowane przez terapeutę pozwalają pacjentowi na utrwalenie odpowiednich wzorców ruchowych. Odpowiednio wyedukowany pacjent opuszcza gabinet, ale na tym terapia się nie kończy. Pacjent powinien wykonywać ćwiczenia w domu samodzielnie i jednocześnie eliminując powstające dolegliwości bólowe.

 • Drenaż limfatyczny polega na utorowaniu drogi limfie i zmniejszeniu obrzęków, m.in. po zabiegach, w celu przygotowania do zabiegu chirurgicznego, a także w celu zmniejszenia zmian spowodowanych nagłym chudnięciem czy nadmiernym celulitisem.

 • Terapia Stretcher polega na wykorzystaniu przyrządu zwanym stretcher do rozciągania przestrzeni międzykręgowych i zmniejszenia dolegliwości bólowych, które pierwotnie wywodzą się z kręgosłupa. Stretcher to świetne urządzenie dla każdego kto cierpi na dolegliwości bólowe kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym lub/oraz szyjno-piersiowym.Na co wpływa Strecher?
  • Zmniejsza ciśnienie między dyskami
  • Koryguje wady postawy
  • Prostuje sylwetkę
  • Obniża napięcie mięśni
  • Powoduje, że jesteś bardziej elastyczny
  • Pomaga się zrelaksować
  • Doskonały do autoterapii
  • Nie wymaga wysiłku fizycznego
  • Wygodny w użyciu

 • Masaż głęboki  jest formą pracy z ciałem, która może być stosowana samodzielnie bądź jako uzupełnienie innych form terapii. Sposób pracy i techniki oparte są na integracji strukturalnej oraz na różnych formach rozluźnienia mięśniowo-powięziowego. Masaż ten polega na umiejętnym wykorzystaniu szeregu technik w celu usunięcia napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego w sposób bardzo łagodny i bezpieczny dla pacjenta.

 • Kinesio Taping jest to terapia z zastosowaniem elastycznych, różnokolorowych plastrów. Jeśli plastry te zostaną nałożone zgodnie z zasadami ich aplikacji, mają wpływ na normalizację napięcia mięśniowego. Poprawiają również mikrokrążenie, aktywują system limfatyczny oraz wspierają funkcje stawów. Kinesiotaping wspomaga odpowiednio mięśnie czy też stawy po zastosowaniu innych terapii manualnych.